Reference

Zákazníci

Hodnocení

Pracovat s Robertem byla skvělá zkušenost. Pomohl mi vyrůst a podívat se na problémy ze systémové a globální perspektivy. Robert je velmi schopný a flexibilní – je schopen okamžitě přepínat mezi vývojářem, Product Ownerem, agilním koučem, manažerem, … Z mého pohledu mu tato flexibilita a praktická zkušenost umožňují být skvělým poradcem a mentorem vývojářů i manažerů.

Když slyším slovo „agilní“, Robert mě napadne jako první člověk, který skutečně reprezentuje tento pojem po všech jeho stránkách – malé inkrementální změny, vylepšení a experimenty ve všech myslitelných oblastech – přičemž celou dobu neztrácí ze zřetele celý systém. Nejlepší věc, kterou Robert dokázal, je ovlivnit lidi kolem sebe svým postojem. Děkuji Robertovi za to, že byl mým kolegou mentorem a koučem – byla to zatím nejinspirativnější část mé profesní dráhy.

Ondřej Šalplachta, manažer, Microsoft


Měl jsem tu čest pracovat s Robertem v pilotní skupině, která prováděla agilní transformaci v SolarWinds a nemohl jsem si přát lepšího učitele. Robert má velmi hlubokou znalost agilních principů a technik a má k dispozici mnoho nástrojů, které dokáže použít v praxi, podle toho, jak to situace vyžaduje.

Jeho rady v začátcích mé kariéry sloužily jako základ mých znalostí v dalších letech a i dnes využívám mnoho věcí, které jsem se od něj tehdy naučil. Robert vládne škálou technických dovedností (test-driven development, iterativní vývoj a další), kterou dokáže předávat ostatním. Má také správné měkké dovednosti – ideální kombinace pro kouče, který chce přináše hlubokou změnu.

To, že jsem ho viděl pracovat jako Scrum Mastera a agilního kouče, jeho zápal, schopnosti, přístup a způsob práce bylo hlavním důvodem k tomu, že se agilní vývoj stal také mojí vášní po zbytek kariéry.

Pavol Sojčík, agilní mentor, RainFellows


Roberta znám už mnoho let a vždycky to byl pro mě člověk, za kterým jsem šel, když jsem potřeboval radu v oblasti procesů při vývoji software. Robert je známý svými hlubokými znalostmi agilní teorie, ale já bych chtěl zdůraznit jeho praktické zkušenosti, které ho odlišují od konzultantů-teoretiků.

Robert dokáže pozorně naslouchat a najít příčinu problému. Jeho návrhy jsou založené na zkušenostech a praxi. Je si také vědom situace ve skutečných firmách a toho, že nestačí být jenom agilním nadšencem – velmi často je potřeba najít způsoby, jak zkombinovat agilní přístup s existujícími procesy a pravidly ve firmě. Rozhodně bych doporučil Roberta každému, kdo chce zlepšit organizaci vývoje software ve své firmě.

Milan Čapoun, COO, ThreatMark


S Robertem jsem měl možnost pracovat v SolarWinds více než 5 let, ale i předtím jsem ho potával při různých příležitostech na setkáních agilní komunity ve střední Evropě. Robert je známý agilní nadšenec, který aktivně používá své znalosti při koučování týmů v softwarových firmách.

Vždycky hledá skutečnou příčinu problému, kterému právě čelí, nesnaží se řešit jenom symptom. Rád pomáhá ostatním nejenom vyřešit jejich problém, ale také pozvednout jejich znalosti a schopnosti tak, aby mohl odejít s vědomím, že je zanechal moudřejší a zkušenější.

Často přináší do společných konverzací nové myšlenky, velmi rád zpochybňuje status quo a běžný způsob práce a prosazuje experimenty a inovativní nápady, které nám velmi pomohly se skutečnou agilitou (nikoliv ad-hoc) v naší každnodenní práci.

Jako bonus dokáže díky svého hluboké technické znalosti, kterou nabral jako programátor psaním kódu po mnoho let (ano, pořád ještě aktivně kóduje), opravdu porozumět dopadům změn na každodenní život vývojáře.

Doporučil bych Roberta každému, kdo chce ve firmě vybudovat opravdu agilní kulturu, ať je to na úrovni produktu, jednoho týmu nebo celé firmy.

Jan Jašek, direktor, Tricentis


Robert je lídr hodný respektu. Ne proto, že je hlasitý a panovačný, on je vlastně klidná a skromná osobnost. Ale protože když k němu jeho týmy přijdou s otázkou, neposkytne jim lacinou odpověď. Raději navrhne experiment, který pomůže týmu najít možné řešení a zároveň všechny naučí cennou lekci.

Když vývoj produktu v SolarWinds organicky vyrostl na více než 10 Scrum týmů, Robert přirozeně začal hrát roli agilního kouče a vedl proce transformace pro celou velkou část produktu – platformu.

Vždycky budu obdivovat jeho nadšení a hlubokou znalost konceptů LeSSu, stejně jako jeho schopnost aplikovat myšlení LeSSu na vývoj produktu. Měl jsem to štěstí sdílet pracovní zkušenosti s Robertem, viděl jsem ho táhnout nikdy nekončící proces zlepšení se všemi jeho úspěchy i neúspěchy.

Martin Filip, Product Owner, SolarWinds


Robert má skvělou schopnost najít neefektivitu, kořenové příčiny a vizualizovat problém a navrhnout řešení. Řešení systémové, na globální úrovni, takže společnost může těžit ze zlepšené komunikace a spolupráce bez nechtěných závislostí a úzkých míst.

Má skvělé znalosti agilních metod – Scrum, LeSS a dalších a ví, jak je aplikovat na organizaci, spolupráci mezi odděleními a vytvořit přitom skvělou kulturu, která inspiruje a motivuje lidi.

Robert je také skvělý posluchač a ochotný naslouchat při každé příležitosti. Opravdu jsem se těšit ze spolupráce s ním a doufám, že budeme ještě spolupracovat i v budoucnu.

Erik Dresto, manažer, Invicti Security


Pracovat s Robertem je jako plavit se se zkušeným námořním kapitánem. V bouři se každý na lodi může spolehnout na jeho zkušenosti a schopnosti. S klidem vede loď ve správném směru. Když se vlny uklidní, je Robert více než ochoten sdílet své zkušenosti, probírat různé možnosti dalšího postupu, zlepšit schopnosti celého týmů a připravovat se na to, co nás čeká.

Celkově je Robert skvělý posluchač a partner pro produktivní diskuse. Opravdu oceňuji, že v situacích, ve kterých nezná odpověď nebo řešení, raději navrhne experiment, vyhodnotí ho a opakuje postup, dokud nedosáhne dokonalosti.

Miroslav Valentovič, produktový manažer, Portnox


Jsem rád, že jsem měl možnost pracovat Robertem v SolarWinds – bylo to už podruhé v mé kariéře.

Robert přináší do firmy nové myšlenky zvenčí a formuluje je do jasné vize. Jeho silnou stránku je práce přímo s vývojovými týmy (tím opravdu myslím programování a implementace). Tam vidí systémové problémy a přináší tuto zkušenost na úroveň celé organizace tím, že navrhuje její postupné vylepšování.

Líbí se mi jeho systémové uvažování, způsob jakým pojmenovává waste a ovlivnil mnoho z nás v každodenní práci. Oba sdílíme nadšení pro automatizaci testů a další praktiky průběžné integrace (CI). Robert pomohl SolarWinds v této oblasti opravdu hodně (a to nechávám stranou ostatní agilní praktiky).

Pokud existuje jedna věta, která mi připomíná Roberta, je to tahle:

„Pokud v něčem nejsi dobrý, dělej to častěji.“

Přistihl jsem se, že jsem ji začal říkat svým dětem. 🙂

Roman Monath, direktor, SolarWinds